Higiena i pielęgnacja aparatu

Skuteczne czyszczenie aparatu z uwzględnieniem nawet najbardziej niedostępnych miejsc chroni dziąsła przed infekcją, zapobiega przykremu zapachowi z ust, daje uczucie świeżości i czystości.

Po każdym wyjęciu aparatu z ust myjemy go bardzo dokładnie szczoteczką do zębów, ciepłą wodą z dodatkiem płynnego mydła. Najlepiej jeśli do czyszczenia używamy oddzielnej szczoteczki. Nie używamy pasty do zębów, gdyż może ona powodować zmatowienie akrylu.
Zaleca się konserwacje śruby raz w tygodniu olejem jadalnym. Długotrwały kontakt ze śliną lub niedokładne mycie aparatu może prowadzić do powstania osadu lub kamienia. W takim przypadku aparat należy wyczyścić w roztworze kwasku cytrynowego i wody (4łyżeczki kwasku na 100ml wody,wlewamy do kubeczka,  mieszamy i wkładamy aparat na 2 godziny). Następnie wyjmujemy, oczyszczamy ciepłą wodą z dodatkiem płynnego mydła i dokładanie płuczemy pod bieżącą wodą. Wtedy jest gotowy do użycia. Aparat przechowujemy w specjalnym pudełku, najlepiej z otworami wentylacyjnymi.
Zwracamy szczególną uwagę na miejsce, w które odkładamy aparat. Zwierzęta domowe bardzo lubią jego zapach, a zatem może dojść do trwałego zniszczenia aparatu.

centrum pięknego uśmiechu ortodent jolanta sęk