Aparaty elastyczne

Aparaty elastyczne przeznaczone są do wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia zębów u dzieci w wieku od 3 r.ż do 11 r.ż Ustawiają one wyżynające się zęby w łuku zębowym w idealniej pozycji, wykorzystując pracę mięśni Pacjenta. Dzięki temu uzyskuje się prawidłowy zgryz i unika rozwoju poważnych wad. Aparaty te redukują także problemy z połykaniem, ssaniem palca, wypychaniem języka, dysfunkcjami warg i oddychaniem.

CZAS NOSZENIA APARTU
 Aparat ten należy do aparatów ruchomych, który powinien być noszony nie mniej niż 4 godziny w ciągu dnia (nie krócej niż 30 minut jednorazowo) i 8 godzin w nocy. W trakcie noszenia aparatu należy trzymać zamknięte usta.

HIGIENA I PIELĘGNACJA
 Po każdym użyciu aparat należy opłukać  pod ciepłą wodą. Natomiast raz dziennie trzeba go oczyścić przy pomocy pasty do zębów i zimnej wody. Kiedy aparat nie jest używany, powinien być przechowywany w praktycznym, higienicznym i otwartym pudełku.

Ze względu na materiał, z którego wykonany jest aparat, nie należy się nim bawić.

Stosowanie aparatów elastycznych ułatwia życie rodzicom. Wizyty odbywają się co 3 miesiące, co także obniża koszty leczenia.

centrum pięknego uśmiechu ortodent jolanta sęk